Žít, to je nejvzácnější věc na světě, neboť většina lidí jenom existuje.

Říjen 2010

Londýn 3. den II. část

14. října 2010 v 16:09 | Seina |  S Wellfortem po světě
London-Paris
Poslední okamžiky v Anglii jsme strávili v okolí St. Paul's Cathedral, bohužel jsme nešli dovnitř, což mě docela rozhodilo, prý je to tam nádherné. Tak jsem si jí aspoň nafotila ze všech možných stran i úhlů. Pak už jsme nasedli do autobusu, rozjeli se směr Dower a Anglii dali sbohem.
Trajektem jsme konečně jeli za úplného světla, a tak jsem vyšla na palubu a fotila (až na to, že přesto sluníčko jsem neviděla co, takže z toho vzniklo pár obyčejných fotek).
Do Calais jsme přijeli k večeru, ubytovali jsme se v hotelu a celí unavení šli spát.

IX. část fotek naleznete →ZDE←
Pokračování příště... 

Deník (ne)dobrovolné tanečnice

9. října 2010 v 11:09 | Seina |  Den za dnem
Další týden školy za mnou. I tak bude víkend krátký...
Ale raději dost o střední, té si ještě užiju. Teď extra pro dědu popíšu pátou lekci tanečních kurzů.
Šla jsem si zas pro Dušana a začalo se "tančit". První, myslím, polka, kterou jsem tancovala již za dětských let s maminkou, takže jsem to nějak odskotačila. Následoval jive, waltz (ten už mi dokonce jde!), cha cha, kterou jsem si absolutně nepamatovala. Učili jsme se nový tanec - slowfox. Pak následoval snad ještě blues a vymodlená přestávka. Po ní si pro mě přišel Ondra, s tím jsem tancovala zase waltz a slowfox... a pak polka, střídavá. Takže jsem tancovala s dalšími čtyřmi kluky (pokud jsem dobře počítala), zopakovali jsme cha chu, blues, jive, polku, slowfox, mazurku... Uf, to snad bylo všechno. No musíte mi dát za pravdu, že to tentokrát byla makačka, ale dobrá zpráva je, že jsem neupadla, mé prsty přežili noc (takže zajisté neodumřely) a zvládla jsem to.
Takže taneční mám na týden z krku.

Ještě bych chtěla mojí babičce popřát rychlé uzdravení, protože je po operaci kýly. Snad se za ní brzy půjdeme podívat do nemocnice a brzy jí odtamtud pustí domů.

Co jsem chtěla říct vám... ehm... No doufám, že vy máte ve škole klid a pohodu, zdrávi jste všichni a máte se dobře.

Tak to je snad všechno, měla bych udělat i jiné články, jinak blog zmizí pod pavučinami a krysy ho ohlodají až ke kostem... Sakra, nemůžu slyšet slovo kost... teď se všechny kosti učím popsat česky i latinsky, ale dobrý, neztěžuju si.
Mějte se krásně
Vaše Seina

Londýn 3. den I. část

3. října 2010 v 20:29 | Seina |  S Wellfortem po světě
London-Paris
Třetí den byl pro nás v Anglii tím posledním, ale i tak nás toho čekalo docela dost.
Ráno jsme se rozloučili s adoptivní matinkou (docela i rádi, protože neustálé mluvení anglicky nás vysílilo). Tak k věci:
Pro začátek jsme si pěkně vykročili po Tower Bridge a chvíli koukali z mostu dolů na špinavou Temži a její okolí. Ale zážitek pěkný. Pomalu jsme se ploužili k Tower of London, vystáli jsme tam frontu na lístky a vstoupili dovnitř. Na prohlídku jsme měli omezený čas, tak jsme šli do White Tower, kde se (k vašemu štěstí) smělo fotit. Takže na fotkách spatříte nejkurióznější brnění, meče, atd...
Potom jsme spěchali do budovy s korunovačními klenoty (kde se překvapivě fotit nesmělo). Řeknu vám... blyštělo se to tam pořádně... ale zase nám to zabralo tolik času, že jsme už nic víc nestihli a museli světoznámý londýnský Tower opustit.


VIII. část fotek naleznete →ZDE←
Pokračování příště...