Žít, to je nejvzácnější věc na světě, neboť většina lidí jenom existuje.

Srpen 2010

Dejte sbohem volným dním

31. srpna 2010 v 9:29 | Seina |  Den za dnem

A je to tu! To, čeho jsme se nejvíce obávali...
Já první týden školy nejdu tak úplně "do školy", ale na seznamovací kurz. Už nás vidím, jak mrzneme v chatkách, protože to počasí je otřesné. Ani nejsem nervózní z nových spolužáků, protože ti budou snad fajn. S některými jsem si už psala.
Nervózní jsem z ranního vstávání a učení... Vždyť, škola je vlastně príma věc, až na to učení.
Vrátila bych ty chvíle, kdy jsem vstávala v 7:10 a školu měla za rohem, to byl luxus!
Ale co, všechno vám povyprávím až se vrátím... což bude v pátek.
Mezitím si tu užívejte (v rámci možností) a já pěkně polehoučku vkročím do světa středoškoláků...

P.S. Animaci k článku neberte vážně a už vůbec ji nezkoušejte doma, ani nikde jinde!

Mějte se krásně.
Vaše Seina

Londýn 2. den I. část

27. srpna 2010 v 14:29 | Seina |  S Wellfortem po světě
Ráno jsme se probudili v "novém" domově a s chutí vyšli na snídani. Na talíř jsme dostali čerstvě opečené tousty a pravý anglický čaj. Po snídani jsme se rychle připravili a paní Boatenová nás odvezla k autobusu. Mezi sebou jsme si v autobuse zdělili nové zážitky z rodin a vyjeli směr Windsor Castle, který nyní slouží jako oblíbené sídlo královny Alžběty II.
Jako první jsme šli do kaple sv. Jiří, kde je pohřbeno hned několik významných panovníků Anglie. Dále jsme pokračovali k známému Queen Mary's Dolls House, přesné, zmenšené kopii buckinghamského paláce pro tehdy ještě malou královnu Mary. V domečku je pravý wedgvoodský porcelán, malý fungující vysavač a elektrické osvětlení.
A nakonec jsme navštívili vyčerpávající prohlídku téměř skvostných státních apartmánů.

V prostorách se samozřejmě fotit nesmělo, a tak z mých zážitků nespatříte nic.
Fotila jsem aspoň co se stalo, tedy venku a přidávám krátké video:V. část fotek naleznete →ZDE←
Pokračování příště...

Yde dívka

24. srpna 2010 v 15:19 | Seina |  Mumie v bažinách


Yde dívka byla nalezena 12. května 1897 v Stijfveen, bažině nedaleko obce Yde v Nizozemí.
Její tělo bylo údajně skoro až záhadně zachovalé, avšak poté, co byla z bažiny vytaženo se vážně poškodilo.

↓↓↓

Na jaký program se nejraději díváte v televizi?

23. srpna 2010 v 17:19 | Seina |  Ankety

Nikdy předtím české TV stanice tak náruživě nebojovaly o naši přízeň. Je to až směšné, předhání se, kdo uspořádá úspěšnější show, nekonečný seriál, přetahují se herce, moderátory a další osobnosti. Jak tohle dopadne...
Když už se tak pracně snaží, zajímalo by mě, jaké televizní stanici dáváte přednost vy, diváci. Já sama po většinu času přepínám jako účetní Fantozzi, takže se budu ještě chvíli rozmýšlet.
Tak prosím v anketě hlasujte hlavně vy.
Vaše Seina

Londýn 1. den IV. část

22. srpna 2010 v 13:59 | Seina |  S Wellfortem po světě
London-Paris
A tak jsme se šouravým krokem dobelhali k rozsáhlé budově britského muzea. U vchodu jsme vyfasovali plánek, kde jsem jsme si jako první rychle našli polohu oddělení s egyptskými artefakty a samozřejmě mumiemi.
Prošli jsme několika sály s hodinami, řeckými, římskými a dalšími starodávnými věcmi, než jsme se dostali k našemu cíli.
A náhle, jako ve snu, se před námi otevřel pohled do velké místnosti vyzdobené hieroglyfy a sochami. Poprvé v životě jsem spatřila skutečnou mumii, co mumii - desítky mumií! A další blýskavé a cenné předměty tisíce let staré a z Egypta. Zapáleně jsem fotila, aspoň to nejdůležitější, odstrkovala jsem malé děti přilepené na sklo, aby mi na záběru nezacláněly a docela se to i povedlo =)
Pak jsme ještě prošli pár částí, ale nakonec jsme si konečně po několika kilometrech a hodinách chůze sedli, ani byste mi nevěřili, jak jsem byla za ten den utahaná. 

↓↓↓

Dva staříci poraženi

19. srpna 2010 v 16:29 | Seina |  S Wellfortem po světě
Naše město před několika dny postihla obrovská bouřka, zlomila několik desítek stromů, některým jen větve. I tak se město rozhodlo porazit dva čtyřiceti metrové stromy, starší, než naše město samo. Přiznám, že někdy bylo pod nimi nebezpečné chodit, aby na vás něco nespadlo, ale i tak je jich škoda... Stromy tu rostly tak dlouhou dobu a dnes je během dvou hodin ořezaly, porazily a hodily do drtičky.

Už od rána jsem poctivě stála u okna a všechno natočila a vyfotila.

Video č. 1
Strom ještě stojí, ale už ho ořezávají, zvědavá babička přihlíží a větve na ní div nespadnou.Video č. 2
Práce pokračuje...
Video č. 3
Ořezávání velké větve, zajímavé, že nikdo nic neodřel.Video č. 4
A konečné poražení stromu. Než spadl, stačil rozbít jednu motorovou pilu, asi se mu ze světa nechtělo.


Všechny fotografie naleznete →TADY ←

Vytáhnu paty a jak to tu vypadá!

16. srpna 2010 v 17:49 | Seina |  Den za dnem
avatar
Tak jsem se vrátila z pár denního výletu. Užila jsem si to a něco málo vyfotila (to zveřejním až později). Poslední večer jsme zažili bouřku. Pršelo, vítr foukal, hromy a blesky bránily mému spánku, na pár hodin vypnuli elektřinu, jinak se nic závažného naštěstí nestalo. Když jsme se však vrátiili domů, do města, ústa jsme nechali údivem dokořán. Všude byly přes silnice i chodníky popadané stromy, od nich sešrotovaná auta, no prostě totální spoušť. Na nic jsem načekala a dychtivě vyrazila do ulic všecičko zdokumentovat. Když jsem se vracela domů, stihla jsem promoknout... Vidíte, jak se pro vás obětuji???

Tak k těm fotkám, najdete je →TADY←

První fotky jsou z našeho okna, na dvě auta tam spadly větve a nadobro je rozplácly, další fotky jsou z cesty k babičce, z babiččina balkónu. Ta zbylá většina fotek z jedné jediné ulice, kde to bylo asi nejhorší.

Kolik je venku stupňů Celsia?

13. srpna 2010 v 17:19 | Seina |  Ankety
avatar
Jedna z dalších méně cenných anket, bez kterých bych se neobešla. Strašně mě zajímá vaše odpověď, proto budu moc ráda, když zahlasujete v anketě.
Děkuji
Vaše Seina

Londýn 1. den III. část

12. srpna 2010 v 19:39 | Seina |  S Wellfortem po světě
Naše kultury chtivá výprava se konečně dostala k Buckinghamskému paláci - sídlu královny. Jestli byla královna doma, nevíme. Chvíli jsme se dívali do oken, zda Alžběta nenápadně nevykoukne, ale asi zrovna obědvala.
Takže jsme fotili... kytky, sochy, kašnu a všechno možné. Na jedné fotce dokonce uvidíte jak vypadá taková projížďka britské smetánky v kočáře. 
Následovalo dlouho očekávané střídání stráží, z čehož jsme byli zklamáni, protože se v podstatě nic nedělo, zlatá pražská stráž!

Odpoledne jsme stihli projít většinu místností v Národní galerii, kde nás učitelé navnadili ať se podíváme na slavné Slunečnice od Van Gogha. Nechci ho nějak urazit, ale už jsem viděla lepší obrazy. Následovala procházka po Leicester Square. Prošli jsme ještě několik známých čtvrtí a pokračovali ke zlatému hřebu večera...

III. část fotek naleznete →ZDE←

Pokračování příště...

Prší a prší...

7. srpna 2010 v 15:39 | Seina |  Den za dnem
Pro poslední dva dny nemám jiných slov:


Pan komárek vyjádřil vše.
Copak o to, já jsem v pohodě, schovaná v suchu. Ovšem, později se budu muset přesunou od babičky domů, ale deštník mám, takže je to dobrý.
Horší to mají ti, u kterých hrozí (nebo už jsou) povodně. A to má pršet ještě zítra...
No... snad přestane, nerada bych po zbytek prázdnin setrvávala doma, což budu i za sluníčka, ale když už se dostanu ven, tak nepromoknu.
Tak se mějte, ať slunce svítí aspoň ve vašich srdcích.
Vaše Seina

Královna Gunhilda

6. srpna 2010 v 17:19 | Seina |  Mumie v bažináchDvě století nacházejí lidé v rašeliništích severního Německa, Dánska, Anglie a Irska mumie lidí z doby železné. Zdá se, že obyvatelé severozápadní Evropy měli před dvěma tisíci let podivný zvyk zabíjet vybrané muže, ženy i děti a házet jejich těla do bažin, kde je kyselé prostředí perfektně zachovalo.
↓↓↓

Londýn 1. den II. část

3. srpna 2010 v 17:59 | Seina |  S Wellfortem po světě
Od Downing Street jsme pokračovali do St. James parku, kde jsme skoro na každém kroku potkali mlsné veverky. Ty jsme (i s nadšenou fotografkou, paní učitelkou) honili po parku, abychom ukořistili nějakou tu pěknou fotku. Cestou jsem vyfotila cestu k Buckinghamskému paláci, sochy v podobě slonů (podobné, jako u nás v Praze byly vystavovány krávy) a další zvířena.
Parkem jsem byla unesená, nic podobného jsem u nás v Čechách neviděla, jela bych se do něj podívat ještě několikrát =)

II. část fotek naleznete →ZDE←

Pokračování příště...