Žít, to je nejvzácnější věc na světě, neboť většina lidí jenom existuje.

Červenec 2010

Londýn 1. den I. část

29. července 2010 v 18:59 | Seina |  S Wellfortem po světě
Nevím, co mě dokopalo, konečně uveřejnit první várku fotek z pětidenního výletu do britské a francouzské metropole, ale konečně jste se jí dočkali =)

Začnu od začátku:
2. května jsme vyjeli na cestu. Akce to byla školní, takže jelo několik spolužáků z prvního i druhého stupně společně s další školou z vedlejšího města.
Na cestu si stěžovat nebudu, do Londýna je to štreka, ale zažila jsem už horší a delší trasu.
Jeli jsme přes Německo, Holandsko, Belgii a Francii, odkud jsme trajektem přepluli kanál La Manche (cca za 1, 5 hodiny) a octli jsme se v Anglii. Opět jsme naskočili do autobusu a šup do Londýna.
Vystoupili jsme před Westminster Abbey a Houses of Parliament se slavným Big Benem. Pokračovali jsme přes Whitehall k Downing Street, kde sídlí britský premiér. Počasí bylo sychravé, ale i tak se nám tam líbilo.

I. část fotek naleznete →ZDE←

Pokračování příště...

ALŽBĚTA zvláštní žena

27. července 2010 v 19:09 | Seina |  Literatura
autor: Egon Caesar Conte Corti
nakladatelství: IKAR
rok vydání: 2008
počet stran: 488

↓↓↓

Tak jsem opět o rok starší...

24. července 2010 v 9:59 | Seina |  Den za dnem

Děkuji vám všem za milá přání k narozeninám, to jsem ani nečekala...
Samozřejmě se s nimi musím pochlubit ostatním =D

↓↓↓

Vamberecké mumie

23. července 2010 v 18:09 | Seina |  Mumie v Čechách
V rozsáhlých sklepeních broumovského kláštera je uloženo celkem 34 mumií pocházejících z krypty farního kostela sv. Prokopa ve Vamberku.
varemberské mumie
↓↓↓

Mumie z bažin - muž z Tollund

14. července 2010 v 13:49 | Seina |  Mumie v bažinách
Mumie z bažin jsou přírodně konzervovaná těla. Díky vlhkému prostředí a malému výskytu nevyhovujících bakterií zůstávají často vlasy i kůže nedotčeny. Stejně tak většina vnitřních orgánů i kostí nepodléhá rozkladu. Oblečení v některých případech zůstává téměř netknuté, jako v případě muže z Tollund Moss (Dánsko).
↓↓↓

Rtuť teploměru stoupá

12. července 2010 v 10:29 | Seina |  Den za dnem
Naše město se pomalu mění na africkou savanu i plevel uschnul.
Už mám plán na dnešní den: budu mít zatažené žaluzie, zapnutý větrák, vějíř z Bulharska po ruce, plnou lahev a klídek. Jen kdyby někdo skočil pro zmrzlinu...
Samozřejmě myslím i na vás, a tak jsem si připravila pár obrázků, které aspoň na chvíli zmírní to teplo.
Klidně se usaďte, klikněte na celý článek a začneme:

↓↓↓

Něco končí, něco začíná

1. července 2010 v 11:39 | Seina |  Den za dnem

Rozlučka proběhla v pořádku, bez problémů, trapasů. Nikdo nezakopl, všechno se povedlo a naše třídní učitelka měla z dárků ohromnou radost... v životě jsem ji neviděla dojatější.
Jakmile mě ošerpovali a sešla jsem z pódia, nervozita opadla a dál už jsme všichni jen oslavovali.

Rozlučku jsme jako třída neslavili společně a vůbec toho nelituji. S nejlepší partou jsme zapluli do čajovničky a tam si to užili, jak nejlíp jsme uměli. Při noční procházce městem nás sice komáři málem sež**** (snědli) zaživa, ale to nevadí. Domů jsem přišla po jedenácté. Usnula jsem snad po třetí ráno a v osm už seděla v lavici. Vysvědčení jsem raději ani nechtěla, jak jsem dlouho chyběla (měla jsem 179 zameškaných hodin!), trochu jsem se obávala, že to nedopadne dobře. Nakonec jsem byla překvapená, mám vyznamenání - pět dvojek. Na to, že poslední dva měsíce jsem docházela do školy jen zřídka a na učení jsem, ano přiznám se, kašlala, dopadlo to skvěle.
Nu... následovalo pojídání dortu a loučení s milými učiteli...
Poté jsme (i když neradi) museli školu navždy opustit a šli si sednou do nové kavárny a pořád se nám nechtělo se rozpustit, tak jsme šli ke kamarádce (prozradím, teď už jsem opravdu doma).
Všichni mi chybí už teď.
Loučím se.
Vaše Seina